Kategoria: Zdrowie

Dodano: 2014-01-15 13:09:18

44 847 osób poznało wiek swojego serca z kampanią „Ciśnienie na życie”

Przez cały grudzień i pierwszy tydzień stycznia nowego roku w ramach ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na życie”, każdy chętny mógł bezpłatnie poddać się badaniu ciśnienia tętniczego krwi oraz poznać wiek swojego serca dzięki innowacyjnej aplikacji opracowanej na potrzeby kampanii. W ramach akcji przeprowadzonych w 6 miastach: Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Lublinie oraz Łodzi przebadało się 44 847 osób!

W 6 miastach na wszystkich chętnych czekała wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, które po przeprowadzeniu badania interpretowały wynik, a dodatkowo udzielały fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Ponadto Grupa Polpharma w ramach kampanii „Ciśnienie na życie” wprowadziła nowe badanie – pierwsze na taką skalę w Europie badanie wieku serca. Z pomocą lekarzy, pielęgniarek oraz specjalnie przygotowanej aplikacji1, organizatorzy kampanii prowadzą badanie przesiewowe, dzięki któremu Polacy mogą sprawdzić, ile lat mają ich serca.

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył tzw. czynniki ryzyka zawałów serca i udarów mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.

Kampania „Ciśnienie na życie” ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób.

Źródło: procontent.pl

źródło: http://www.biomedical.pl/zdrowie/kampania-quotcisnienie-na-zyciequot-pozwoli-poznac-wiek-serca-a12315.html