Kategoria: Zdrowie

Dodano: 2014-01-15 12:43:14

Rusza największa inwestycja w historii szpitala w Łasku

Spółka Centrum Dializa rozpoczyna przebudowę Zakładu Radiologii Szpitala w Łasku. Jednostka zostanie wyposażona w nowe urządzenia diagnostyczne: tomograf komputerowy, angiograf oraz w pełni cyfrowy aparat RTG.

Zarządca Szpitala w Łasku, spółka Centrum Dializa rozpoczęła modernizację Zakładu Radiologii Szpitala w Łasku. Inwestycja będzie realizowana przez najbliższe sześć miesięcy. Szacowany koszt remontu i zakupu sprzętu to ok. 4,5 mln złotych. W ramach tej kwoty zostaną wyremontowane obecne pracownie RTG oraz zaadoptowane dodatkowe pomieszczenia. Zmodernizowany Zakład Radiologii zostanie wyposażony w nowy sprzęt m.in.: tomograf komputerowy, angiograf oraz w pełni cyfrowy aparat RTG.

- Taka inwestycja to dla nas prawdziwy skok w przyszłość. Zakład Radiologii niestety nie był modernizowany od blisko dwudziestu lat. Nowy sprzęt usprawni pracę całego szpitala. Myślę, że pozytywną różnicę odczują przede wszystkim pacjenci – stwierdziła Kierownik Zakładu Radiologii, Katarzyna Olejniczak-Stuss.
Ważnym etapem tej inwestycji było podpisanie w październiku ubiegłego roku umowy pożyczki na zakup aparatury rentgenowskiej z firmą BRE leasing. Opiewa ona na kwotę 2 mln złotych. - Cieszymy się, że udało nam się znaleźć wiarygodnego partnera finansowego, który wesprze nas w procesie modernizacji szpitala – powiedział Dyrektor Szpitala Dariusz Besser.

Szpital się zmienia dla pacjentów

Inwestycja dotycząca Zakładu Radiologii jest kolejnym etapem restrukturyzacji i modernizacji szpitala w Łasku. Dotychczas wyremontowany został już Oddział Kardiologii i uruchomiono specjalną salę podwyższonego nadzoru – jako uzupełnienie wobec OIOMu. Zadbano także o komfort pacjentów, którzy podczas hospitalizacji mają ograniczone możliwości ruchowe. Wszystkich trwale leżących umieszcza się w łóżkach wyposażonych w materace przeciwodleżynowe. Na Oddziale Wewnętrznym wprowadzona została zasada planowania przebiegu hospitalizacji chorego, dzięki czemu skraca się czas pobytu pacjentów w szpitalu, a konieczne badania realizowane są bez zbędnej zwłoki.

Źródło: Centrum Dializa Sp. z o. o.

źródło: ScienceNews.pl